Dřevostavby

Publikováno v časopise CHATAŘ a CHALUPÁŘ 2013/1.

Sílící mediální reklama a tlak ekologů na větší využívání obnovitelných zdrojů energie a hmot, požadavky na recyklovatelnost a snaha po snižování nákladů zvyšuje i výrazně používání dřeva. Dřevo jako typická přírodní hmota má řadu výhod.

Obnovitelnost, snadná dostupnost a široká použitelnost. Dnešní výstavba montovaných rodinných domků se neobejde bez dřevěných konstrukcí a dřevěných ukončovacích prvků. Firma Building Plast s. r. o. Chlumec nad Cidlinou, která se specializuje již 20 let na výrobu nátěrových hmot, Vám na dřevo nabízí tyto vysoce kvalitní nátěrové hmoty.

SOKRATES® Lazurit FORTE – TOP produkt – vodou ředitelná slabovrstvá lazura vyrobená na bázi modifikovaného lněného oleje. Má dokonalé penetrační schopnosti, dvě vrstvy = konečný nátěr. Je vysoce odolná proti k působení vody a UV záření. Pomalu zasychá. Lazurit FORTE je určen k nátěrům venkovního dřevěného obložení budov, pergol, plotů, chatek, srubů, roubenek a podobně. V interiérech se používá k nátěrům podhledů, obložení stěn, trámů v podkroví a podobně. Chrání dřevo před dřevokaznými houbami a hmyzem. K dalšímu zvýšení odolnosti a zlepšení povrchu na omak je vhodné vrchní nátěr provést Lazuritem Plus. Plní normu EN 71/2013.

SOKRATES® Lazurit PLUS – TOP produkt – je středněvrstvá lazura vyrobená na bázi hybridního alkydu. Má velmi dobré penetrační vlastnosti a vysokou odolnost proti působení vody a UV záření. Chrání dřevo před dřevokaznými houbami a hmyzem. Aplikuje se ve dvou až třech vrstvách. Další nátěr se nanáší po 6 až 8 hodinách. Na podkladech jako je smolovatý modřín, nebo borovice, je zasychání podstatně prodloužené. Pro velmi příjemný sametový povrch se silně vyžívá i na vnitřní obložení budov, dveře, ale i selský nábytek apod. NE hospodské stoly. Pro exteriér ideální aplikace: 1x Lazurit FORTE a 2x Lazurit PLUS. Plní normu EN 71/2013

SOKRATES® SILNOVRSTVÁ akrylátová lazura je určena k povrchové úpravě zejména oken a vchodových dveří. TOP produkt, který poskytuje zcela dokonalé povrchy s vysokou životností.

SOKRATES® Ochranná olejová lazura – TOP produkt – venkovní použití, rozpouštědlový systém. Produkce Clou Germany.

Pro interiéry nabízí SOKRATES – parketové laky řady Tango – 100% polyuretan a řady Movipur. K nátěrům nábytku, obkladů a hraček laky – Aquafin plus, Aquafin plus profi a S 119. Dále email Brisk – akryl PU. Všechny produkty plní normy EN 71/2013, Vyhl. MZ ČR 84 a 86/ 2001/ Sb. Hračky pro děti mladší 3 let.